Přeskočit na obsah
Domů » Aktuality » Dramasloupek: Zvrtnuté dobrodružství

Dramasloupek: Zvrtnuté dobrodružství

Dramasloupek

Anny Smrčkové

„Viděl jsem v New Yorku skvělou komedii a chci ji u nás dělat.“ prohlásil v srpnu 2017 umělecký šéf Jaroslav Slánský. A tak nám začalo jedno velké dobrodružství.

Jardovo vyprávění nás s tehdejší dramaturgyní Kristýnou Čepkovou tak nadchlo, že jsme si obratem nechaly z agentury zaslat originální text. Rychle jsme se pochopily, že Hru musíme taky vidět. A tak jsme se na jaře 2018 vypravili do Londýna, kde podobně jako na Brodway sklízel text autorské trojice Henry Lewis, Jonathan Sayer, Henry Shields obrovský úspěch. Honza Krafka, Jarda Slánský, scénograf a kostýmní výtvarník Jozef Hugo Čačko, Kristýna Čepková a já jsme jen žasli nad brilantním vystavěním situací, obdivuhodné herecké souhře a naprosté profesionalitě zkombinované s radostí a řemeslnou dokonalostí. Byl to zážitek. A bylo jasno. Věděli jsme, že takový zážitek chceme dopřát i kladenským divákům. Jako první divadlo u nás jsme se pustili do komplikovaného procesu vyřizování autorských práv, schvalování licencí a provozních, technologicky dosud neprobádaných postupů. Nikdy nezapomenu na technickou zkoušku, když se Jarda poprvé postavil na padající patro. Nebo když poprvé letěly všechny stěny dolů. Pro všechny složky v divadle to bylo extrémně náročné, ale jsem přesvědčená, že bychom neměnili.

Ze Hry, která se zvrtla se stal fenomén. Titul inscenují další a další tuzemská divadla. Kromě české premiéry zdobí tu naši tři ceny z GRAND Festivalu smíchu, ale především tisíce nadšených reakcí. V březnu nás čeká 50. repríza a věřím, že minimálně stejný počet ještě bude následovat. Buďte u toho s námi. Tohle dobrodružství totiž stojí za to.

Facebook Youtube Instagram