Přeskočit na obsah
Domů » Aktuality » Dramasloupek: Nudíte se?

Dramasloupek: Nudíte se?

Dramasloupek

Anny Smrčkové

„Kupte si medvídka mývala!“ Ikonická věta strýce Pepina z ikonického díla Bohumila Hrabala. Postřižiny se řadí mezi poklady tuzemského literárního dědictví a jsou prvním titulem naší 110. sezony.

V době, kdy píšu tyto řádky, píšeme společně s režisérem Pavlem Khekem také novou dramatizaci slavné novely. Než jsme se do tvorby pustili, strávili jsme hodiny a hodiny debatami nad jednotlivými postavami i zásadními okolnostmi. Jak přesně dlouhé jsou zlaté vlasy paní správcové, jak moc je důležité Pepinovo řvaní a proč Francin nepije pivo a nejí maso? A hlavně, jak uděláme v divadle ten proklatě vysoký pivovarský komín?

Já už odpovědi znám, společně s obsazením si je ale ještě chvilku nechám pro sebe. Slíbit však můžu, že chybět nebudou žádné známé situace, které s neobyčejnou dávkou humoru a lehkostí čtenáře přes čtyřicet let baví i dojímají. Slavné repliky nebudou výjimkou. K Pepinově promluvě o jednom inzerátu s medvídkem mývalem se přidají rozmanitá vyprávění o fantastické době zkracování, o gladiátorském síliči svalů, o fulguračních proudech,
o splašených koních nebo o rádiovém vysílání.

Každá figura má svůj specifický vyjadřovací styl, v každém okamžiku předlohy prosakuje autorův nevšední pozorovací talent a neuvěřitelná schopnost zaznamenat každý detail a zachytit tu správnou atmosféru. Hrabalovská poetika má zkrátka svoje kouzlo. Pojďte ji objevit s námi! Vůně piva, které Maryška s rozkoší hltá, aroma ovaru, který s láskou připravuje řezník Myclík či parfém z heřmánkového oplachu, který líbezně aplikuje kadeřník Červinka, už čekají!

Nudíte se? Kupte si předplatné do Městského divadla Kladno, kromě medvídka mývala se můžete těšit na čtyři další nádherné příběhy, skvělé herecké výkony a spoustu inspirace!

Facebook Youtube Instagram