Přeskočit na obsah

Pro školy

Návštěva školního představení v Městském divadle Kladno je skvělou příležitostí k doplnění a oživení výuky studentů druhého stupně základních škol a studentů středních škol. Městské divadlo Kladno uvádí hned několik titulů, které jsou součástí učebních osnov Českého jazyka a literatury. Scénické zpracování těchto děl studentům pomáhá si učební látku osvojit a pochopit ji ve vší celistvosti, to vše navíc zábavnou formou.

Z našeho stávajícího repertoáru doporučujeme především tituly, které spadají do klasické světové a české literatury. Již 108. divadelní sezonu otevíráme inscenací Jak jsem potkal ďábla, která je poctou životu a dílu Oty Pavla. Hra vznikla na objednávku MDK a akcentuje jak nejznámější povídky autora ze sbírek Jak jsem potkal rybySmrt krásných srnců, ale zaměřuje se i na shrnutí životního osudu Oty Pavla v kontextu událostí II. světové války a komunistické diktatury. Inscenace je tak vhodná nejen jako doplněk hodin literatury, ale i dějepisu. A studenti se mohou prostřednictvím divadla seznámit také s literárním dílem úspěšné české spisovatelky Fan Vavřincové v inscenaci Eva tropí hlouposti.

To nejlepší ze světové dramatiky reprezentuje moderní ale přesto velmi autentická dramatizace románu L. N. Tolstého Anna Karenina či nová, hravá adaptace Dumasových Třech mušketýrů. Z aktuálního repertoáru se studentům také nabízí Návštěva staré dámy klasika světového moderního dramatu Friedricha Dürrenmatta.

V rámci letošní již 108. divadelní sezony připravujeme také premiéru muzikálu Na skle malované, který vychází ze slavného příběhu o Jánošíkovi a díky skvělé hudbě a úpravě se stal jedním z kultovních děl hudebního divadla 20. století.

V případě zájmu nabízíme k dopoledním představením řadu doprovodných aktivit (pracovní listy, workshopy a dílny či diskuze). Konkrétní podoba a náplň vždy záleží na individuální domluvě a specifických požadavcích pedagogů.

Pro podrobnější informace o objednávkách představení Městského divadla Kladno kontaktujte obchodní referentku divadla Lucii Černou, tel.: 725 573 040, mail: cerna@divadlokladno.cz.

Facebook Youtube Instagram