Přeskočit na obsah

Předplatné 22/23

Prodej byl ukončen!

Vážení a milí diváci,

úvodní slovo k novému předplatnému Městského divadla v Kladně pro divadelní sezonu 2022/23 se mi nepíše snadno. Nejen kultura, ale my všichni, jsme si v posledních letech prošli tvrdou zkouškou covidové pandemie. Nyní na nás doléhá krize vyvolaná vpádem ruských vojsk naUkrajinu. Vraždění a zabíjení civilních obyvatel z ideologických, mocenských či jakýchkoli jiných pohnutek tvrdě odsuzujeme, ať už se děje v kterékoli části světa.

Přesto – nebo možná právě proto – jsme tady. Naším úkolem je připravit pro vás místo a okamžiky, ve kterých můžete alespoň na chvíli zapomenout na svoje všední starosti a třeba i obavy z budoucnosti. A takovým prostorem jsou právě naše divadelní představení. Jednotlivé inscenace jsme pro vás navíc uspořádali do různě zaměřených předplatitelských skupin, abyste si mohli vybrat tu pro vás nejvhodnější.

Nová divadelní sezona je zasazena do dramaturgického rámce pod názvem Enfant terrible, tj. příšerné dítě. Proč? To se dozvíte v dramaturgickém úvodu. Já vám ale prozradím, že se setkáte se šesti novými, pečlivě vybranými inscenacemi v žánrově vyvážené divadelní sezoně – tak, jak jste v kladenské činohře zvyklí. Jednotlivé inscenace budou navíc vznikat pod vedením skvělých, ověřených režisérů jako je Petr Svojtka, Jaroslav Slánský, Miroslav Hanuš, Petr Mikeska a Jiří Š Hájek.

Na závěr bych rád poděkoval vám, věrným divákům za vaši přízeň. S radostí mohu konstatovat, že zájem o „Divadelní předplatné“ do kladenské činohry se neustále zvyšuje. To je pro nás signál,  že se ubíráme správným směrem, a velmi nás to motivuje k další práci. Zároveň bych rád poděkoval členům Rady města pod vedením pana primátora Mgr. Milana Volfa za neochvějnou podporu kladenské kultury.

Přeji nám všem krásné divadelní zážitky.

Jan Krafka
jednatel společnosti

Vážení diváci,

k sestavování dramaturgického plánu pro nadcházející sezonu přistupujeme každý rok se stejným cílem. Chceme pro vás připravit podmanivé divadelní zážitky, zavést vás do světů, kam se člověk třeba jinak nepodívá, chceme, abyste se u nás bavili a zároveň, aby vám zážitek z divadla dal třeba i něco víc. Také letos jsme pro vás proto připravili šest různorodých premiér – od čistokrevných komedií, přes závažnější dramatiku až po hudební divadlo – a ke spolupráci přizvali skvělé režiséry. Věříme, že zvlášť v této době, která rozhodně není jednoduchá, si k nám opět najdete cestu a společně prožijeme řadu příjemných večerů.

Těšíme se na vás v hledišti.

Jaroslav Slánský
umělecký šéf MDK

Výhody předplatného

sleva až 50 % z běžné ceny vstupenky

přenosnost abonentky, můžete ji půjčit nebo darovat (ideální pro firmy, rodiny, skupiny)

garance ceny vstupenky (předplatitelů se netýkají úpravy cen během sezony)

přednostní informační servis o představeních na nahlášený e-mail (příp. sms, pošta)

záruka vašeho oblíbeného místa v hledišti po celou sezonu (netýká se malého sálu a změn založených na vládních proticovidových opatřeních)

možnost dopravy svozovými autobusy z okolních obcí zdarma

Další výhody
  • ušetříte čas a starosti se sháněním vstupenek
  • pravidelná návštěva divadla v den, který vám nejlépe vyhovuje
  • v případě nemoci nebo z jiných vážných důvodů můžete zhlédnout své představení v náhradním termínu (neplatí u hostujících souborů)
  • při ztrátě abonentky vám bezplatně vystavíme novou
  • možnost přednostních rezervací na představení hostujících divadel, souborů a dalších akcí MDK (např. Malé kladenské Dionýsie, koncerty a další mimořádné akce)
  • abonentka je vhodným dárkem pro blízké a přátele
Facebook Youtube Instagram