Přeskočit na obsah
Domů » Aktuality » Dramasloupek: Ať žije divadlo!

Dramasloupek: Ať žije divadlo!

Městské divadlo Kladno
Dramasloupek Adély Vondrákové | Městské divadlo Kladno

Dramasloupek

Adély Vondrákové

Letos k nám do divadla dorazil Ota Pavel, Jánošík, Alfred Hitchcock, Richard III. a Stalin. Ještě očekáváme příchod jednoho Blbce, a pak 108. divadelní sezona prostřednictvím bujarých Dionýsií definitivně skončí. I když ty konce jsou pro divadelníky takové… řekněme diskutabilní.

Tak třeba po premiéře Stalinova posledního westernu jsem ještě stále rozechvělá z toho ohlušujícího potlesku procházela za jevištěm a chtěla jsem vyjít nahoru do zkušebny, kde probíhal swingový koncert a kde se na oslavu zbrusu nové inscenace tančilo. A zatímco já jsem si ještě ani nestihla dát premiérové květiny do vody, naši technikáři měli už zbouranou scénu. Na nyní již opět prázdném jevišti stál nasvícený stůl, připravený na pondělní první čtenou Blbce k večeři.

A podobně je to i s tou odcházející sezonou. Poslední premiéra nás sice čeká 17. června, ale už 6. začínáme zkoušet první inscenaci sezony příští. Takže zatímco v hlavním sále bude Francois Pignon (v podání neodolatelného Lukáše Pečenky) ničit život svému tyranovi, na malé scéně se budou naše herečky potulovat tmou. Chystáme totiž inscenaci Nadženy, která je majestátním pojednáním o tom, co to znamená být ženou, které autor vtipně zasadil do relaxační a naprosto temné místnosti. Všichni se také odebereme na letní prázdniny, jenže i v průběhu léta, konkrétně v druhé půli srpna, nás opět můžete potkat na Lodi Tajemství v Praze. V rámci letního hraní tam – na vlnách – uvedeme naše hudební inscenace Jak umřít na rokenrol a Smrt v růžovém.

V divadle prostě stále někdo nebo něco přichází a odchází – ať už jsou to diváci, hostující umělci, inscenace nebo celé sezony. Takže ano, divadelní sezona č. 108 končí. Ta 109. je ale ještě blíž než za rohem.

Facebook Youtube Instagram