Přeskočit na obsah
Domů » Aktuality » Dramasloupek: Terapie rtěnkou

Dramasloupek: Terapie rtěnkou

Dramasloupek: Terapie rtěnkou | Městské divadlo Kladno

Dramasloupek

Anny Smrčkové

Divadlo je ze své podstaty založené na emocích. Na zkouškách je všemožně analyzujeme a hledáme a večer na jevišti je pak v rozličných podobách předáváme dál. Čas od času je ale třeba nechat ty umělecké chvíli stranou a věnovat se svým vlastním. Kde? No třeba u nás v maskérně.

Ta úzká místnost s červenými křesly a blyštivými zrcadly jakoby vybízela ke sdílení. Při přípravách především dámské části souboru tak vyslechnete zcela obyčejné konverzace (tipy na knihy, seriály a filmy, recepty na zdravé i nezdravé pochoutky, rozbory krémů proti vráskám nebo funkčnost čerstvě zakoupené aviváže). Taky si ale můžete postěžovat na vyplňování daňového přiznání, zanalyzovat výsledky voleb, zjistit, v jakém obchodním domě mají právě slevy, zkonzultovat novou dietní kůru, poradit se o ideální destinaci na dovolenou, probrat aktuální meterologickou situaci, dozvědět se o alternativních polohách v józe nebo získat drby o kolezích či kolegyních z jiných divadel. Chybět nemůžou ani zábavná vyprávění o ranní frontě na poště, o dlouhé cestě do práce nebo o nekonečném telefonu s tchýní. Žádná témata nejsou tabu a – jak rádi říkají členové pánské šatny – v maskérně to občas hučí jako v úlu.

Samozřejmě ale tady dochází i na řadu osobních rozhovorů, při kterých – sem tam nechybí nějaká ta slzička. Když si dámy sdělují své rodinné, partnerské či přátelské zážitky a zkušenosti, emoce se zkrátka hlásí o slovo. Při nanášení divadelních líčidel nebo nasazování paruk dochází k prazvláštní terapii, která nám občas leze všem na nervy, ale zároveň k tomu divadelnímu kolotoči tak nějak neodmyslitelně patří. Díky za to! A našim skvělým vlásenkářkám za trpělivost!

Facebook Youtube Instagram