Přeskočit na obsah

Noc divadel 2022

Noc divadel 2022 | Městské divadlo Kladno

V rámci Noci divadel je celý program ZDARMA!

Program Noci divadel
19. 11. 2022
v MDK


13:30 – 15:00
Zkouška inscenace
NA SKLE MALOVANÉ

Budete mít exkluzivní možnost nahlédnout na řízenou prohlídku zkoušky nově připravované inscenace v režii Jaroslava Slánského. Muzikálové zpracování příběhu zbojníka s nezkrotnou vášní pro život Juraje Jánošíka, které je plné osudovosti, velkolepých alegorií i všeho bytostně, až přízemně lidského.


16:00
VŠECHNY BÁJEČNÝ VĚCI
(Divadelní kavárna)

Netradiční tragikomedie na pomezí divadla jednoho herce a interaktivního divadla. Každé představení bude úplně jiné, podle toho, jací diváci dorazí a jaké role jim připadnou.


19:00
ZA RICHARDA
Premiéra v malém sále MDK

Komorní, skoro monodramatické putování hereckou šatnou a také osudem posledního anglického krále, který zahynul v bitvě. Richard III. znovu na kladenských prknech! Ovšem tentokrát v autorské inscenaci, která komentuje Shakespeara i další historky nejen z historie. Zábavné zamyšlení na téma určité (ne)spravedlnosti, která je společná divadelnímu výslunní i královskému trůnu. Režie Kristýna Čepková.


Noc divadel

Jubilejní desátý ročník se uskuteční tradičně třetí listopadovou sobotu, letos s podtitulem HRDINOVÉ.

Noc divadel je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night, který v roce 2008 odstartovala chorvatská Noc Kazališta. Myšlenka společného divadelního svátku se postupně rozšířila do více jak desítky evropských zemí. Noc divadel v ČR je největším projektem v rámci European Theatre Night, a to nejen v počtu návštěvníků, ale také zapojených divadel a institucí. Cílem projektu je veřejnosti nabídnout srovnatelné kulturní vyžití jako projekty zaměřené na jiné kulturní obory – například Noc literatury či Muzejní noc. Noc otevřených divadel a výjimečných zážitků tak již desátým rokem prezentuje české divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě.

Facebook Youtube Instagram