Přeskočit na obsah
Domů » Aktuality » Noc divadel 2022

Noc divadel 2022

Vážení a milí diváci,

i letos se obě kladenské scény zapojí do evropského projektu Noc divadel (European Theatre Night), který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu. Tento divadelní svátek každoročně nabízí nevšední divácký zážitek. Letošní, již desátý ročník Noci divadel proběhne v sobotu 19. listopadu, tentokrát s podtitulem „Hrdinové“. V kladenské činohře se brány divadla otevřou již ve 13:00. Diváci budou mít možnost nahlédnout do hlavního sálu, kde bude probíhat zkouška nově připravované inscenace Na skle malované v režii Jaroslava Slánského. Od 16:00 v Divadelní kavárně Kristina Sitková odehraje příběh odvahy a naděje, kterou v sobě skrývá seznam “všech báječných věcí”, tedy všeho, pro co stojí za to zůstat naživu…

Protože pro diváky připravujeme pokaždé něco nového, nezůstali jsme ani tentokrát pozadu a pro letošní ročník je naplánovaná premiéra inscenace Za Richarda v režii Kristýny Čepkové. V hlavní roli se představí Jaromíra Mílová. Diváci se tak mohou těšit na komorní, skoro monodramatické putování hereckou šatnou i osudem posledního anglického krále, který zahynul v bitvě. Richard III. v autorské inscenaci, je zábavným zamyšlením na téma určité (ne)spravedlnosti, která je společná divadelnímu výslunní i královskému trůnu.

Kapacita míst je omezena. Prosíme diváky, aby si včas rezervovali své vstupenky, které jsou v rámci Noci divadel zdarma!

Těšíme se na vaši návštěvu!

Facebook Youtube Instagram