Přeskočit na obsah
Domů » Aktuality » Jaroslav Slánský: „Ten příběh má obrovskou sílu.“

Jaroslav Slánský: „Ten příběh má obrovskou sílu.“

Jak jsem potkal ďábla | Městské divadlo Kladno

Že jste ještě neviděli autorskou inscenaci Petra Svojtky Jak jsem potkal ďábla? Další možnost máte v pondělí 11. března od 19:00. A pokud stále váháte, přinášíme rozhovor s představitelem Oty Pavla Jaroslavem Slánským.

Každá inscenace i postava se reprízami vyvíjí. Proměnil se nějak Ota Pavel?

Na podzim to budou dva roky od premiéry, takže asi trochu zestárl – tak jako já. Když obíhám jako malý (a rychlý) Otík celé hlediště, je to už pak druhý den trochu znát. (smích) Jinak si ale troufám tvrdit, že inscenace drží svoji podobu. Což je i tím, že ji máme moc rádi… a to pak není důvod vymýšlet jakékoliv „inovace.“ Navíc krása a složitost Pavlových slov nedovoluje žádné improvizace.

Která scéna je tvá oblíbená?

Bude to znít jako klišé, ale každá. Ten příběh má obrovskou sílu a každá situace v něm má své místo. Kdybych ale měl přeci jen být konkrétnější, tak jsou to všechny ty rodinné. Tedy všechny ty s Lenkou Zbrankovou, s Jirkou Hájkem jako Otovými rodiči a s Tomášem Hronem a s Kryštofem Dvořáčkem, kteří hrají brášky. A všichni z obsazení i ze zákulisí se tradičně těšíme na improvizační okénko Lukáše Pečenky, když čte v druhé polovině novinový inzerát. (smích) Tajně doufám, že z toho jednou bude kniha, protože některé hlášky jsou skutečné perly.

Poslední večerní představení viděl také velmi speciální host. Mezi diváky totiž byl Josef „Pepi“ Lustig – syn spisovatele Josefa Lustiga. Jaké to bylo?

Pepiho návštěva pro nás byla velká čest, ale nebudu lhát, měli jsme pořádnou trému. O to větší pak byla radost z následného setkání. Pepi byl z představení nadšený a dlouho po něm bylo o čem mluvit. Jeho historky z rodiny Pavlů i Lustigů jsou neuvěřitelně dojemné, vtipné, ale především autentické. Byl to zážitek. Pepi má ohromný přehled a zájem o divadlo. Týden poté k nám dorazil znovu, a to u příležitosti křtu nového CD s písničkami z muzikálu Na skle malované. Vše do sebe krásně zapadlo, protože přesně v době Pepiho první návštěvy jsme zvažovali, kdo by byl pro cédéčko nejlepším kmotrem. A Pepi jen tak mezi řečí prohodil, že je blízký přítel Ernesta Brylla – autora muzikálových textů, a že by legendu o Jánošíkovi v našem podání strašně rád viděl. A tak opravdu znovu přijel. Dokonce jsme panu Bryllovi nechali od herců CD podepsat a Pepi mu ho předá. Tohle jsou zážitky, které mají smysl.  

Facebook Youtube Instagram