Přeskočit na obsah
Domů » Aktuality » Dramasloupek: Výzvy

Dramasloupek: Výzvy

Dramasloupek: Výzvy | Městské divadlo Kladno

Dramasloupek

Anny Smrčkové

Je to pokaždé stejné… Na začátku každého roku vyhlížíme nové úkoly a výzvy. V kladenském divadle nás do letních prázdnin čekají ještě tři premiéry a u všech tří inscenací běží přípravy na plné obrátky.

Psychologické drama Ucho už je ve zkoušecím procesu. Společně s Lenkou Zbrankovou, Jiřím Š Hájkem a režisérem Jakubem Šmídem se dennodenně na malém sále pouštíme do zkoumání hlubin lidských charakterů i duší. K výsledku máme ještě dlouhou cestu, ale věřím, že vzniká herecký koncert a že budeme mít co nabídnout i fanouškům slavné filmové předlohy. Naši komorní scénu navíc čeká zase jiné uspořádání hracího prostoru i diváckých sedadel.

Na konci ledna se vrhne velká část souboru do detektivního žánru. Čeká nás totiž autorská inscenace Adama Doležala a Adély Vondrákové Případ Sherlock. Těšit se můžete na fascinující výpravu do viktoriánské Anglie plné bizarních i komických postav, pořádnou dávku napětí a především na největšího detektiva všech dob v podání Tomáše V. Hrona. Přijďte zjistit, jak se zrodila legenda. A proč je Sherlock Holmes takový, jak ho dnes známe.

Na jaře celé divadlo pohltí nesmrtelné písně z muzikálu Šumař na střeše, kterým symbolicky odstartujeme oslavy 110. výročí našeho divadla. Mám radost, že chystáme další světový muzikálový hit a že ani tentokrát nebude chybět živý orchestr. Režisér Jaroslav Slánský společně se svým týmem už nyní intenzivně pracuje na tom, aby pro vás přichystali výjimečný zážitek.

Je to pokaždé stejné. Na začátku nově příchozího roku vyhlížíme nové úkoly a výzvy. A těšíme se z toho, co nás čeká.

Tak přijďte do divadla i v roce 2024. Zvu vás.

Facebook Youtube Instagram