Přeskočit na obsah
Domů » Aktuality » Dramasloupek: Nové začátky

Dramasloupek: Nové začátky

Dramasloupek

Anny Smrčkové

Začátek divadelní sezony a začátek školního roku toho mají společného víc, než by se možná na první pohled zdálo.

Stejně jako někteří žáci a žákyně nemůžou dospat, protože se těší na kamarády, učitele nebo vyučování, těší se někteří herci, herečky i další personál divadla na kolegy, režiséry a další zkoušení. Všechny čekají nová dobrodružství, nové výzvy, nová přátelství. Všichni se vítají, vyprávějí si historky z letních měsíců, ukazují si fotky, mají spoustu energie a odhodlání.

První poprázdninový den jsou budovy obou institucí (tj. divadla i školy) prázdné, naklizené a připravené na svoje provozy. Chybět nemůže často nepopulární leč nezbytné bezpečnostní školení. Následně se jednotlivé prostory (chodby, třídy, sborovny, ale taky kanceláře, šatny, zkušebna či jeviště) postupně plní. V jednom případě studenty a pedagogy, v tom druhém tvůrci i dalšími zaměstnanci divadla.

K novým začátkům patří také různě vyřčená přání. Městské divadlo Kladno vstoupilo do nové sezony s názvem Za vším hledej ženu na konci srpna, a tak bych nám všem ráda popřála rok plný inspirace, radosti a úspěšných inscenací. První dvě jsou již v procesu a věřím, že zářijové Nadženy i říjnoví Nedotknutelní přinesou silné příběhy a spoustu nádherných divadelních zážitků.

Zvu vás a těším se na setkávání!
Vaše dramaturgyně

Facebook Youtube Instagram