Přeskočit na obsah
Domů » Aktuality » Dramasloupek: Kladenské návraty

Dramasloupek: Kladenské návraty

Dramasloupek

Anny Smrčkové

Byl březen 2009 a já poprvé vstoupila do budovy kladenské činohry. Inscenace Don Juan Pavla Kheka mne strhla stejně jako herecké výkony v ní, podobně tomu bylo o dva měsíce později při Zabijákovi Joe Štěpána Pácla. Jako studentka gymnázia jsem se sem pak často ráda vracela a stejné to bylo i při studiích DAMU.

A tak když mi na podzim 2016 Jarda Slánský nabídl vstoupit do zdejšího angažmá, začalo to všechno dávat smysl. Protože i ty dvě výše zmíněné inscenace sehrály velkou roli v rozhodnutí jít divadlo studovat. Na naši první schůzku přišel můj budoucí umělecký šéf dokonale připraven a já po pár minutách hovoru věděla, že tohle bude fungovat. A hlavou mi běžely všechny ty skvělé role, které za ty roky na Kladně hrál, a já si je mohla užívat jako divák. Ten rozhovor nakonec trval několik hodin a já jsem s nabídkou souhlasila. A vrátila se – i když v úplně jiné pozici – tam, kde to všechno začalo.

Střih. O šest let později (a téměř na den přesně) sedíme v té stejné kavárně a přichází stejná nabídka jako tehdy. Zase se bavíme a rozhovor nebere konce. A i když se toho u obou účastníků konverzace hodně změnilo, něco přeci jen zůstává stejné. Respekt k tomu druhému a radost ze společné práce.

A tak stejně jako se v minulosti (a někteří ne jednou) vrátili Honza Krafka, Jarda Slánský, Zuzka Mixová, Bára Janatková nebo Lenka Zbranková se nyní vracím i já. Liší se okolnosti i důvody, ale troufnu si tvrdit, že všichni věříme tomu, co v divadle vzniká a věříme lidem, se kterými to vzniká.

Příští rok to bude patnáct let, co mám MDK v životě. Jaké budou ty další, ukáže čas. Ale moc se na ně těším. A na vás taky.

Facebook Youtube Instagram