Přeskočit na obsah
Domů » Aktuality » Červen 2022 v MDK

Červen 2022 v MDK

Městské divadlo Kladno

Vážení a milí diváci,

blíží se nám pomalu a jistě konec 107. profesionální sezony. Již brzy se můžete těšit na odhalení nového dramaturgického plánu pro další 108. sezonu Městského divadla Kladno. Ale to až příště! Dnes vám prozatím odhalíme červnový hrací plán.

V tomto týdnu začal umělecký soubor s tvůrčím týmem zkoušet poslední premiéru Návštěva staré dámy od švýcarského dramatika Friedricha Dürrenmatta pod režijní taktovkou Jiřího Š Hájka. Autor s touto hrou dosáhl světového úspěchu. První premiéra byla uvedena ve švýcarském Curychu roku 1956. Stará dáma Českou republiku poprvé navštívila v roce 1959 v Divadle ABC. U nás se na ni můžete v premiéře těšit 4. června 2022 od 19:00. Titulní roli miliardářky Claire Zachanassianové přijala k naší velké radosti stálice kladenské činohry Zuzana Mixová.

8. června se rozloučíme se skvělou inscenací Babička v režii Martina Vokouna, kde opět exceluje Zuzana Mixová. Přijďte se ponořit do příběhu ze Starého bělidla, který vyniká zejména zrcadlením silných ženských osudů – především Babičky, Barunky a Viktorky. Vstupenky jsou stále k dispozici.

Jako každý rok se i letos rozloučíme Malými kladenskými Dionýsiemi. Téma zatím nebudeme prozrazovat, ale věřte, že se máte na co těšit. Model, na který jste zvyklí neopustíme. Bavit se budete uvnitř divadla ale i v přilehlém parku. Opět se spojí obě naše scény Městského divadla Kladno a Divadla Lampion. Vše se pro vás připravuje a věříme, že si to společně před létem užijeme. Kupujte vstupenky a bavte se s námi!

Těšíme se na vás!

Vaše divadlo

Facebook Youtube Instagram