Přeskočit na obsah

Noc divadel 2023

Noc divadel 2023 | Městské divadlo Kladno

Program Noci divadel
18. 11. 2023
v MDK


15:00
IMPROshow

Souboj divadelních múz, na který jen tak nezapomenete! Čeká vás jedinečná IMPROshow, ve které se střetnou herci a improvizátoři. Kdo bude mít navrch? Herečtí profesionálové nebo ostřílení členové souboru IMPROvariace? Na jevišti se představí Tomáš V. Hron, Jakub Hubert, Kristina Sitková a Lenka Zbranková, kteří v tomto formátu nejsou žádnými nováčky. Improvizační barvy budou hájit nejzkušenější ze zkušených improvizátorů. Dva týmy stojící proti sobě, a přitom tvořící společně. Čekají je disciplíny herecké i improvizační a samozřejmě záludná a zábavná zadání a témata od přítomných diváků. Ti také rozhodnou o vítězi celého klání. Večerem vás provedou umělecký šéf Městského divadla Kladno Jaroslav Slánský a dlouholetá členka souboru IMPROvariace (a několikanásobná držitelka titulu Mistr improvizace) Petra Páleníčková. U toho prostě nesmíte chybět!

Cena vstupenky 200 Kč, lze zakoupit osobně na pokladně MDK či online na našem webu v sekci Program.


17:00
Na pokec
(Divadelní kavárna)

Přijďte Na pokec s herci MDK! Miroslav Večerka vyzpovídá své herecké kolegyně Barboru Janatkovou a Janu Zenáhlíkovou a také kolegu Jiřího Š Hájka. Jaké to je stát (téměř) každý večer na jevišti? Mají i ostřílení matadoři trému? Co je na herectví skvělé a co naopak naprosto příšerné? Jak se vlastně celé to divadlo dělá? A prostor bude samozřejmě i pro divácké dotazy. Uvolněné divadelní setkání v naší Divadelní kavárně vás opět o krůček přiblíží k pravé podobě divadelního řemesla.

Vstupné je zdarma, vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme provést rezervaci míst osobně, telefonicky na pokladně MDK, nebo na našem webu v sekci Program.


19:00
39 stupňů
v malém sále MDK

Parodie detektivního thrilleru s noirovými podtóny.

Richard má problém – v jeho bytě je totiž zavražděna mladá agentka a on se stává hlavním podezřelým. Vydává se proto po stopách vraha a cestou potkává řadu svérázných postav – ujeté vesničany, obzvlášť děsivého padoucha a několik žen, které mu všechny padají k nohám. Původně špionážní detektivní novela Johna Buchana se nejprve dočkala filmového zpracování Alfreda Hitchcocka. To pak britský komik a dramatik Patrick Barlow přepracoval do podoby groteskní parodie špionážních thrillerů a roku 2006 za hru získal prestižní Cenu Laurence Oliviera pro nejlepší komedii roku.

Cena vstupenky 260 Kč, lze zakoupit osobně na pokladně MDK či online na našem webu v sekci Program.


Noc divadel 2023 v Městském divadle Kladno

Noc divadel každý rok oživí pochmurný podzim. Ani letos tomu nebude jinak a 18. listopadu se otevřou dveře Městského divadla Kladno všem divákům, kteří touží po neopakovatelném divadelním zážitku. MDK si pro tuto příležitost připravilo také program mimo svůj běžný repertoár.

Tak jako každý rok se i letos třetí listopadovou sobotu Městské divadlo Kladno připojí k největšímu mezinárodnímu divadelnímu svátku, kterým je Noc divadel. Sobota 18. listopadu tak bude patřit unikátním divadelním zážitkům. Letošní program kladenské činohry odstartuje už v 15:00 a to na malém sále, kde se utká tým Městského divadla Kladno s týmem profesionálních improvizátorů v řadě nevyzpytatelných disciplín. Opět k nám totiž zavítá soubor IMPROvariace a jejich IMPROshow. Následovat bude přátelské a zábavné setkání Na pokec s herci MDK v Divadelní kavárně. Večer zakončí představení 39 stupňů, které patří k největším komediálním hitům MDK. Inscenace se navíc bude hrát v novém obsazení. V roli Pamely (a několika dalších) tak diváci uvidí Lenku Zbrankovou. Kromě zmíněného programu pak ale diváky čeká samozřejmě i nějaké to překvapení.

Vstupenky na IMPROshow39 stupňů jsou již v prodeji. Nákup vstupenek je možný osobně na pokladně MDK i online na našem webu v sekci Program. Vstup Na pokec s herci MDK v Divadelní kavárně je zdarma, vzhledem k omezené kapacitě kavárny doporučujeme provést rezervaci místa osobně nebo telefonicky na pokladně MDK nebo či online na našem webu v sekci Program.

Noc divadel podpořili:


Noc divadel je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night, který v roce 2008 odstartovala chorvatská Noc Kazališta. Myšlenka společného divadelního svátku se postupně rozšířila do více jak desítky evropských zemí. Noc divadel v ČR je největším projektem v rámci European Theatre Night, a to nejen v počtu návštěvníků, ale také zapojených divadel a institucí. Cílem projektu je veřejnosti nabídnout srovnatelné kulturní vyžití jako projekty zaměřené na jiné kulturní obory – například Noc literatury či Muzejní noc. Noc otevřených divadel a výjimečných zážitků tak již desátým rokem prezentuje české divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě.

Facebook Youtube Instagram