Nahrávám...

Předplatné 22/23

 

V prodeji od pondělí 9. května 2022!

 

 

Vážení a milí diváci,

úvodní slovo k novému předplatnému Městského divadla v Kladně pro divadelní sezonu 2022/23 se mi nepíše snadno. Nejen kultura, ale my všichni, jsme si v posledních letech prošli tvrdou zkouškou covidové pandemie. Nyní na nás doléhá krize vyvolaná vpádem ruských vojsk naUkrajinu. Vraždění a zabíjení civilních obyvatel z ideologických, mocenských či jakýchkoli jiných pohnutek tvrdě odsuzujeme, ať už se děje v kterékoli části světa.

Přesto – nebo možná právě proto – jsme tady. Naším úkolem je připravit pro vás místo a okamžiky, ve kterých můžete alespoň na chvíli zapomenout na svoje všední starosti a třeba i obavy z budoucnosti. A takovým prostorem jsou právě naše divadelní představení. Jednotlivé inscenace jsme pro vás navíc uspořádali do různě zaměřených předplatitelských skupin, abyste si mohli vybrat tu pro vás nejvhodnější.

Nová divadelní sezona je zasazena do dramaturgického rámce pod názvem Enfant terrible, tj. příšerné dítě. Proč? To se dozvíte v dramaturgickém úvodu. Já vám ale prozradím, že se setkáte se šesti novými, pečlivě vybranými inscenacemi v žánrově vyvážené divadelní sezoně – tak, jak jste v kladenské činohře zvyklí. Jednotlivé inscenace budou navíc vznikat pod vedením skvělých, ověřených režisérů jako je Petr Svojtka, Jaroslav Slánský, Miroslav Hanuš, Petr Mikeska a Jiří Š Hájek.

Na závěr bych rád poděkoval vám, věrným divákům za vaši přízeň. S radostí mohu konstatovat, že zájem o „Divadelní předplatné“ do kladenské činohry se neustále zvyšuje. To je pro nás signál,  že se ubíráme správným směrem, a velmi nás to motivuje k další práci. Zároveň bych rád poděkoval členům Rady města pod vedením pana primátora Mgr. Milana Volfa za neochvějnou podporu kladenské kultury.

Přeji nám všem krásné divadelní zážitky.

Jan Krafka
jednatel společnosti

 

 

Vážení diváci,

k sestavování dramaturgického plánu pro nadcházející sezonu přistupujeme každý rok se stejným cílem. Chceme pro vás připravit podmanivé divadelní zážitky, zavést vás do světů, kam se člověk třeba jinak nepodívá, chceme, abyste se u nás bavili a zároveň, aby vám zážitek z divadla dal třeba i něco víc. Také letos jsme pro vás proto připravili šest různorodých premiér – od čistokrevných komedií, přes závažnější dramatiku až po hudební divadlo – a ke spolupráci přizvali skvělé režiséry. Věříme, že zvlášť v této době, která rozhodně není jednoduchá, si k nám opět najdete cestu a společně prožijeme řadu příjemných večerů.

Těšíme se na vás v hledišti.

Jaroslav Slánský
umělecký šéf MDK

 

Víte, že...

se k nám do divadla dostanete zdarma a pohodlně naším divadelním autobusem? Případný zájem o dopravu našimi autobusy jednoduše zaškrtněte v objednávce předplatného. Všechny podrobnosti o našem svozovém autobuse zjistíte na telefonním čísle 724 502 106.

 

 

Výhody
předplatného

 

sleva až 50 % z běžné ceny vstupenky


přenosnost abonentky, můžete ji půjčit nebo darovat (ideální pro firmy, rodiny, skupiny)


garance ceny vstupenky (předplatitelů se netýkají úpravy cen během sezony)


přednostní informační servis o představeních na nahlášený e-mail (příp. sms, pošta)


záruka vašeho oblíbeného místa v hledišti po celou sezonu (netýká se malého sálu a změn založených na vládních proticovidových opatřeních)


možnost dopravy svozovými autobusy z okolních obcí zdarma

Další výhody

 • ušetříte čas a starosti se sháněním vstupenek
 • pravidelná návštěva divadla v den, který vám nejlépe vyhovuje
 • v případě nemoci nebo z jiných vážných důvodů můžete zhlédnout své představení v náhradním termínu (neplatí u hostujících souborů)
 • při ztrátě abonentky vám bezplatně vystavíme novou
 • možnost přednostních rezervací na představení hostujících divadel, souborů a dalších akcí MDK (např. Malé kladenské Dionýsie, koncerty a další mimořádné akce)
 • abonentka je vhodným dárkem pro blízké a přátele

 

Mapa cenových
kategorií

 

Enfant terrible

Stačí zvednout hlavu a vyhlédnout z okna. Domy, stromy, mraky, možná nějaký člověk se psem na vodítku, někde v dáli mnohem menší domy a menší stromy a horizont, který je vždy připraven před člověkem utéci. Svět tam venku je veliký a zdánlivě nekonečný. Jenže realita má spoustu nepřekročitelných pravidel, může být svazující a děsivá. Ten velký, barvitý, svobodný a skutečně nekonečný svět plný možností si totiž nosíme uvnitř, v sobě. A stejně, jako dává skleněná tabulka v okně nahlédnout do světa tam venku, dává divadlo nahlédnout do světa tam uvnitř.

Nadcházející divadelní sezonu Městského divadla Kladno bude tvořit šest premiér, pět v hlavním sále a jedna v malém sále, které budou mít všechny jedno společné: pozvou diváky na návštěvu do světa neobyčejných autorů a jejich neobyčejných postav. Kladenská 108. profesionální sezona bude přehlídkou nejrůznějších Enfants terribles, tj. příšerných dětí, které jsou mnohdy tvrdohlavé, mají své vlastní vidění světa, překračují hranice a boří společenské zvyklosti, mluví přímo a nebojí se oslavovat lidskou jinakost.

Sezonu otevře inscenace tvůrčího dua Petra Svojtky a Jiřího Janků Jak jsem potkal ďábla, která nahlédne na spisovatele Otu Pavla z nového úhlu Enfant terrible pohledu: jako na člověka, který své hluboké životní trauma přetavil ve skutečně krásnou literaturu.

Následovat bude muzikálová inscenace Na skle malované v režii uměleckého šéfa MDK Jaroslava Slánského, která bude zpracováním slovensko-polské pověsti o Juraji Jánošíkovi – zbojníkovi, který nechal své vnitřní démony svobodně žít.

Třetí premiéra sezony proběhne v malém sále kde režisér Jiří Š Hájek uvede 39 stupňů. Původně špionážní detektivní příběh se v originální adaptaci proměňuje v grotesku až parodii žánru.

Dalším z Enfants terribles bude Joe Orton. Jeho hru Klíčovou dírkou, ve které autor postavy osvobodil od veškeré společenské korektnosti, MDK uvede v režii Jaroslava Slánského.

V sezoně 2022/23 se také do MDK vrátí Miroslav Hanuš. Pod jeho vedením vznikne dramatizace komiksu Ztratili jsme Stalina, až obludně groteskní komedie o zrůdnosti individuí i systému, kde kdysi i dnes pravdu a lidskost zabila propaganda. Inscenace je zamýšlena i jako memento naší společnosti, která si právě i díky svobodné kultuře může hýčkat své Enfants terribles.

Divadelní sezona se pak uzavře dnes již klasickou francouzskou komedií Blbec k večeři, která je oslavou jinakosti a zároveň milým ale přesto pevným voláním po zachování zdravého rozumu. Inscenaci, jejíž titulní postava uniká před nepřízní osudu do svého soukromého modelářského světa, bude režírovat Petr Mikeska.

Adéla Vondráková
dramaturgyně MDK

 

Repertoár
22/23

 

Jak jsem potkal ďábla
Jiří Janků, Petr Svojtka

Pocta Otovi Pavlovi, jeho dílu, životu a jeho vůli ho žít.

Autorská inscenace tvůrčí režijnědramaturgické dvojice Petra Svojtky a Jiřího Janků vznikla přímo pro Městské divadlo Kladno. Inscenace je poctou jednomu z nejoblíbenějších českých spisovatelů Otovi Pavlovi, jehož život je spjatý nejen s Buštěhradem ale s oblastí kladenska obecně. Inscenace přiblíží nejen dílo jednoho z klasiků české literatury, ale i jeho nelehký životní osud, který poznamenaly události II. světové války, nástup komunismu i psychické problémy a traumata.

Režie: Petr Svojtka
Světová premiéra: sobota 8. října 2022
v hlavním sále MDK

 

Na skle malované
Ernest Bryll, Katarzyna Gärtner

Muzikál o tom, že stejně jako ženy je svoboda svůdná a zrádná zároveň.

Někde tam, kde se dotýká surovost poezie, sen skutečnosti, pohádka dospělosti. Někde tam se rodí nesmrtelný příběh Juraje Jánošíka, zbojníka s nezkrotnou vášní pro život. Jeho podmanivý příběh je plný osudovosti, velkolepých alegorií i všeho bytostně, až přízemně lidského. A tak jsou v slavném polském muzikálu ženy, stejně jako svoboda, krásné, milované i zrádné. Hudební inscenace vychází z tradičních lidových motivů, a propojuje tak tradici se současností, mýtus s všední realitou.

Režie: Jaroslav Slánský
Premiéra: sobota 3. prosince 2022
v hlavním sále MDK

 

39 stupňů
Patrick Barlow

Parodie detektivního thrilleru s noirovými podtóny.

Richard má problém – v jeho bytě je totiž zavražděna mladá agentka a on se stává hlavním podezřelým. Vydává se proto po stopách vraha a cestou potkává řadu svérázných postav – ujeté vesničany, obzvlášť děsivého padoucha a několik žen, které mu všechny padají k nohám. Seriózní detektivní novelu Johna Buchana přepracoval britský komik Patrick Barlow do podoby groteskní parodie špionážních thrillerů a roku 2006 za ni získal Cenu Laurence Oliviera pro nejlepší komedii roku.

Režie: Jiří Š Hájek
Premiéry: pátek 10. a sobota 11. února
2023 v malém sále MDK

 

Klíčovou dírkou
Joe Orton

Absurdní hříčka plná nekorektního humoru.

Doktor Prentic je pěkné kvítko, a tak se slečna Barcleyová ocitne nahá ukrytá v jeho kanceláři. Následuje sled šílených, zoufalých a hlavně neúspěšných pokusů, jak celou situaci zachránit anebo se z ní alespoň nezbláznit. Dramatik Joe Orton využívá principy klasické situační a konverzační komedie, dovedl je však – kupodivu za použití věcné logiky – do zcela nevídaných končin. Hra postupně ztrácí jakékoli realistické kontury a ubírá se do světa absurdity a nonsensu.

Režie: Jaroslav Slánský
Premiéra: sobota 4. března 2023
v hlavním sále MDK

 

Ztratili jsme Stalina
Fabien Nury

Černo-černá groteska o lidské zlobě a mocichtivosti.

Pokřivený a vražedný svět, který kolem sebe vybudoval Josif Stalin, se po jeho smrti propadá do naprostého chaosu. Kdo bude vládnout? Co udělat pro to, abych to byl já, a co jsou pro to ochotni udělat ostatní? Mrazivá až krutá groteska je plná toho nejčernějšího humoru. Zlu vykloubené totalitní doby je totiž třeba se konečně vysmát. Dramatizaci francouzské předlohy pro Městské divadlo Kladno připravil Miroslav Hanuš. Komiks se tak dostává na divadelní jeviště ve světové premiéře.

Dramatizace a režie: Miroslav Hanuš
Světová premiéra: sobota 29. dubna 2023
v hlavním sále MDK

 

Blbec k večeři
Francis Veber

Francouzská konverzační komedie o tom, že pro hlupáka je každý hloupý.

Francois má takového nevšedního koníčka: staví ze sirek mosty. Je to ta nejvíc vzrušující věc na světě a také poslední životní radost, která mu ještě zbyla. A tak se o ní nebojí komukoliv na potkání vyprávět. Bohužel, tentokrát potkal Pierra, který má nevšedního koníčka také. Sbírá blbce. V zábavné konverzační komedii mohou diváci sledovat nejen souboj o titul největšího omezence v místnosti ale i velkolepou exkurzi po všech rovinách přísloví „pro hlupáka každý hloupý.“

Režie: Petr Mikeska
Premiéra: sobota 17. června 2023
v hlavním sále MDK

 

Repertoár
z předchozích sezon

 

 

Hosté
v MDK

 

Špinarka
Tomáš Dianiška

Inscenace, která získala Cenu divadelní kritiky 2021 za původní českou hru i za ženský herecký výkon v hlavní roli.

Věru nevzali na konzervu, protože je příliš malinká. Nehodí se ani do sboru, na to má moc výrazný hlas. Věra žije v blbé době. Nezáleží na tom, jak zpíváte, ale jak jste politicky uvědomělá. Naštěstí talent se prosadí vždycky. Vydejme se sledovat kariéru jedné z našich nejvýraznějších umělkyň. Naše „doku-fikční drama“ je oslavou drzého big beatu, a především Věry, která svou tvorbou vzdorovala všem myslitelným stereotypům. Vypráví intimní portrét i epický příběh o nezávislosti, intrikách, odvaze a nezapomenutelné přítomnosti opravdové lásky.

Režie: Tomáš Dianiška
Hostuje: Divadlo Petra Bezruče

 

Pension pro svobodné pány
Sean O´Casey, Jiří Krejčík

Legendární komedie, ve které řinčí ženské zbraně.

Divadelní aktovka Seana O´Caseyho Bedtime Story, ve slavné úpravě Jiřího Krejčíka pod názvem Pension pro svobodné pány, byla dlouhá léta úspěšně uváděna v pražském Činoherním klubu. Komedie se odehrává v pokoji jednoho pensionu, kam si nájemník přivede slečnu, čímž poruší upjaté předpisy domovního řádu. V našem pojetí se jedná o poctu klasické komedii, přioděnou do elegantního, bezstarostného a nostalgického hávu secese prvního desetiletí 20. století. To vše s atmosférou úplňkové noci, kdy bláznivé situace získávají až pohádkově něžnou vůni.

Režie: Jaromír Dulava
Hostuje: Divadlo Palace

 

Kati
Martin McDonagh

Tragikomedie par excellence od jednoho z nejvýznamnějších dramatiků současnosti.

V roce 1965 je v Anglii zrušen trest smrti. Ale co teď bude s katy a jejich řemeslem? Co bude dělat Harry, druhý nejslavnější kat Anglie? Uchýlí se do malé hospůdky v Oldhamu poblíž Manchesteru. Jako správný hospodský zásobí své štamgasty historkami, protože jen málokterý hospodský může barvitě vyprávět zrovna o zlatých časech popravčího řemesla. Významný irský dramatik, scenárista a režisér Martin McDonagh ve své divadelní i filmové tvorbě kombinuje groteskní vidění světa s černou komedií plnou rázovitých a tajuplných postav.

Režie: Petr Svojtka
Hostuje: Městské divadlo v Mostě

 

Tik Tik
Laurent Baffie

Originální komedie o tom, že člověk nemusí být na všechno sám.

V čekárně psychiatra se setkávají tři muži a tři ženy, různého věku, zaměstnání, osudu. Spojuje je stejný problém: trpí „tikem“, chcete-li obsedantní neurózou, se kterou se těžko žije. Všichni věří v pomoc světoznámého odborníka, u kterého se museli objednat dlouho předem. Jenže ten se omluvil za zpoždění letadla, což znamená výrazné časové zdržení. Do komických situací probleskuje snaha o vzájemnou pomoc a pocit, že postavy nemusí být se svými problémy samy se proměňuje v pochopení, jak důležité je najít v sobě odvahu navázat přátelství, možná i zažít lásku…

Režie: Jakub Nvota
Hostuje: Komorní divadlo Kalich

 

Je úchvatná!
Peter Quilter

Pravdivý příběh o lidské nezdolnosti cimrmanovských rozměrů.

Když sopranistka Florence Foster Jenkinsová v roce 1944 oznámila termín svého koncertu v proslulém hudebním sále Carnegie Hall, vstupenky byly vyprodány během pouhých dvou hodin. Byla celebritou se vším všudy a měla kariéru, kterou by jí leckterá operní diva mohla závidět. Byla výjimečná, přesněji řečeno výjimečně příšerná. Na základě naprosté absence jakéhokoli pěveckého talentu jí bylo přisouzeno přízvisko Anticallas (s odkazem na nejslavnější operní zpěvačku Marii Callas). Přijměte tedy pozvání na velkolepý herecký koncert.

Režie: Petr Hruška
Hostuje: Městské divadlo Mladá Boleslav

Pes baskervillský
Arthur Conan Doyle, Petra Halbichová

Slavný detektivní příběh v nové dramatizaci.

Pozvolna se stmívá, mlha houstne a z Velké grimpenské bažiny se ozývají děsivé zvuky… Vyje to snad opravdu pekelný pes přicházející si pro všechny členy rodu Baskervillů, jak se domnívají místní lidé? Jak zemřel sir Charles, kdo krade v londýnském hotelu boty a proč v noci pláče služebná Berrymorová? Nejen tyto záhady čekají na nejgeniálnějšího detektiva všech dob, Sherlocka Holmese, který snad s pomocí houslí a věrného přítele Watsona přijde na kloub každé z nich. Nuže, nebojte se prokletí a vydejte se s námi na blata!

Režie: Petr Mikeska
Hostuje: Městské divadlo Mladá Boleslav

 

 

Kvartet
Ronald Harwood

Laskavá komedie o umění stárnout a nesmrtelnosti ducha.

Penzion pro vysloužilé operní umělce je poslední štací někdejších pěveckých virtuózů: Cissy, Wilfa a Reggieho. Příchod jejich bývalé kolegyně, která byla krátký čas Reggieho manželkou, ale rozvíří jinak poklidnou hladinu jejich životů. Přenesou se bývalí přátelé přes někdejší neshody a zášť? Podaří se jim sladit v zájmu hudby své odlišné povahy? Lze aspoň na chvíli zastavit čas a vzkřísit zašlou slávu? V křehké hře s velkou dávkou typicky britského humoru se dojemně, ale bez laciného sentimentu, hovoří o lidech, kteří možná už mají produktivní věk za sebou, ale neztrácejí touhu žít.

Režie: Petr Slavík
Hostuje: Divadlo Bez zábradlí

Noc na Karlštejně
Karel Svoboda, Zdeněk Podskalský, Jiří Štaidl, Eduard Krečmar

Muzikál s nesmrtelnými melodiemi Karla Svobody.

Na královský hrad Karlštejn, který dal Karel IV. zbudovat jako pevnost střežící korunovační klenoty, je zapovězen vstup ženám. Královna Eliška Pomořanská však strádá manželovou nepřítomností, a proto se rozhodne zákaz porušit a přijít na hrad v převlečení za panoše. Shodou okolností si zde umíní strávit noc také neteř purkrabího Alena. Obě ženy ve víru následujících událostí projeví statečnost, odvahu i smysl pro humor. Vždyť ani zákaz krále není silnější než láska ženy…

Režie: Petr Novotný
Hostuje: Východočeské divadlo Pardubice

 

 

Víte, že...

tuto divadelní sezonu Městského divadla Kladno bude tvořit šest premiér, pět v hlavním sále a jedna v malém sále, které budou mít všechny jedno společné: pozvou diváky na návštěvu do světa neobyčejných autorů a jejich neobyčejných postav.

 

Předplatitelské
skupiny 22/23

 

Premiérové
předplatné

 

Sobota (P)

19:00

Premiérové předplatné je skvělou volbou. Staňte se součástí slavnostního večera!

Tato předplatitelská skupina zahrnuje 5 premiér MDK v hlavním sále, 1 premiéru MDK v malém sále a 1 představení hostujícího souboru v hlavním sále.

Premiéry MDK
v hlavním sále:

Jak jsem potkal ďábla
Na skle malované
Klíčovou dírkou
Ztratili jsme Stalina
Blbec k večeři

Premiéry MDK
v malém sále:

39 stupňů

Hostující představení
v hlavním sále:

Špinarka
(Divadlo Petra Bezruče)

Cenové kategorie:

Standard 2 100 Kč / běžná cena bez předplatného 2 560 Kč

 

 

Večerní
předplatné

 

Pondělí (A)

19:00

Nevíte jak začít nový pracovní týden? Co třeba živou kulturou v Městském divadle Kladno.

Tato předplatitelská skupina zahrnuje 5 představení MDK v hlavním sále, 1 představení MDK v malém sále a 1 představení hostujícího souboru v hlavním sále.

Představení MDK
v hlavním sále:

Návštěva staré dámy
Jak jsem potkal ďábla
Na skle malované
Klíčovou dírkou
Ztratili jsme Stalina

Představení MDK
v malém sále:

Smrt v růžovém

Hostující představení
v hlavním sále:

Penzion pro svobodné pány
(Divadlo Palace)

Cenové kategorie:

Premium 1 600 Kč / běžná cena bez předplatného 2 610 Kč
Standard 1 400 Kč / běžná cena bez předplatného 2 270 Kč
Standard pro seniory 1 200 Kč

 

 

Úterý (B)

19:00

Víte, že zakoupení předplatného vás vyjde vždy levněji než vstupenky ve volném prodeji?

Tato předplatitelská skupina zahrnuje 5 představení MDK v hlavním sále, 1 představení MDK v malém sále a 1 představení hostujícího souboru v hlavním sále.

Představení MDK
v hlavním sále:

Návštěva staré dámy
Jak jsem potkal ďábla
Na skle malované
Klíčovou dírkou
Ztratili jsme Stalina

Představení MDK
v malém sále:

39 stupňů

Hostující představení
v hlavním sále:

Kati
(Městské divadlo v Mostě)

Cenové kategorie:

Premium 1 600 Kč / běžná cena bez předplatného 2 470 Kč
Standard 1 400 Kč / běžná cena bez předplatného 2 130 Kč
Standard pro seniory 1 200 Kč

 

 

Středa (C)

19:00

I uprostřed pracovního týdne můžete prožít velkolepé příběhy. Seznamte se s novými hrdiny a sledujte jejich osudy.

Tato předplatitelská skupina zahrnuje 5 představení MDK v hlavním sále, 1 představení MDK v malém sále a 1 představení hostujícího souboru v hlavním sále.

Představení MDK
v hlavním sále:

Návštěva staré dámy
Jak jsem potkal ďábla
Na skle malované
Klíčovou dírkou
Ztratili jsme Stalina

Představení MDK
v malém sále:

39 stupňů

Hostující představení
v hlavním sále:

Tik Tik
(Komorní divadlo Kalich)

Cenové kategorie:

Premium 1 600 Kč / běžná cena bez předplatného 2 610 Kč
Standard 1 400 Kč / běžná cena bez předplatného 2 270 Kč
Standard pro seniory 1 200 Kč

 

 

Čtvrtek (D)

19:00

Těšíte se na víkend? Přijďte si to čekání zpříjemnit k nám do divadla.

Tato předplatitelská skupina zahrnuje 5 představení MDK v hlavním sále, 1 představení MDK v malém sále a 1 představení hostujícího souboru v hlavním sále.

Představení MDK
v hlavním sále:

Návštěva staré dámy
Jak jsem potkal ďábla
Na skle malované
Klíčovou dírkou
Ztratili jsme Stalina

Představení MDK
v malém sále:

Smrt v růžovém

Hostující představení
v hlavním sále:

Je úchvatná!
(Městské divadlo Mladá Boleslav)

Cenové kategorie:

Premium 1 600 Kč / běžná cena bez předplatného 2 470 Kč
Standard 1 400 Kč / běžná cena bez předplatného 2 130 Kč
Standard pro seniory 1200 Kč

 

 

Pátek (E)

19:00

Možná se ptáte, čím bych si tak mohl/la udělat radost? Kupte si páteční předplatné a začněte svůj víkend s námi v divadle.

Tato předplatitelská skupina zahrnuje 5 představení MDK v hlavním sále, 1 představení MDK v malém sále a 1 představení hostujícího souboru v hlavním sále.

Představení MDK
v hlavním sále:

Návštěva staré dámy
Jak jsem potkal ďábla
Na skle malované
Klíčovou dírkou
Ztratili jsme Stalina

Představení MDK
v malém sále:

Smrt v růžovém

Hostující představení
v hlavním sále:

Špinarka
(Divadlo Petra Bezruče)

Cenové kategorie:

Premium 1 600 Kč / běžná cena bez předplatného 2 570 Kč
Standard 1 400 Kč / běžná cena bez předplatného 2 230 Kč
Standard pro seniory 1 200 Kč

 

 

Víkendové
předplatné

 

Víkend (V) 

neděle 15:00

Milujete divadlo a v týdnu vám na něj nezbývá čas? Pak je víkendové předplatné určeno právě vám.

Tato předplatitelská skupina zahrnuje 3 představení MDK v hlavním sále, 1 představení MDK v hlavním sále na točně a 1 představení hostujícího souboru v hlavním sále.

Představení MDK
v hlavním sále:

Na skle malované
Jak jsem potkal ďábla
Anna Karenina

Představení MDK
na točně:

Bůh masakru

Hostující představení
v hlavním sále:

Noc na Karlštejně
(Východočeské divadlo Pardubice)

Cenové kategorie:

Premium 1 200 Kč / běžná cena bez předplatného 1 920 Kč
Standard 1 100 Kč / běžná cena bez předplatného 1 710 Kč
Standard pro seniory 900 Kč

 

 

Kombinované
předplatné

 

Kombinované (K)

út / čt 18:00

Přinášíme novou kombinovanou skupinu. Můžete si vybrat ze dvou dnů v týdnu, a tak vám nic neunikne.

Tato předplatitelská skupina zahrnuje 5 představení MDK v hlavním sále a 1 představení hostujícího souboru v hlavním sále.

Představení MDK
v hlavním sále:

Nejstarší řemeslo
Anna Karenina
Návštěva staré dámy
Rozverný duch
Klíčovou dírkou

Hostující představení
v hlavním sále:

Kvartet
(Divadlo Bez zábradlí)

Cenové kategorie:

Premium 1 500 Kč / běžná cena bez předplatného 2 350 Kč
Standard 1 200 Kč / běžná cena bez předplatného 2 000 Kč
Standard pro seniory 1 000 Kč

 

 

Klub mladého
diváka

 

Klub mladého diváka (KMD) 

po - čt 18:00

Klub mladého diváka vám umožní získat více informací o našich inscenacích. Každé představení doplní dramaturgický úvod.

Tato předplatitelská skupina zahrnuje 3 představení MDK v hlavním sále, 1 představení MDK v malém sále a 1 představení hostujícího souboru v hlavním sále.

Pro členy klubu je v případě zájmu připraven rozmanitý doprovodný program. Bližší informace na stránkách www.divadlokladno.cz a www.predplatnemdk.cz.

Představení MDK
v hlavním sále:

Jak jsem potkal ďábla
Na skle malované
Blbec k večeři

Představení MDK
v malém sále:

Smrt v růžovém

Hostující představení
v hlavním sále:

Pes baskervillský
(Městské divadlo Mladá Boleslav)

Cenové kategorie:

Standard studenti 800 Kč / běžná cena bez předplatného 1 550 Kč
Standard senioři 800 Kč / běžná cena bez předplatného 1 550 Kč

 

 

Nákup
předplatného

 

Prodej bude spuštěn v květnu 2022!

 

1

Online – Předplatné je možné objednat prostřednictvím našeho online formuláře.

2

Osobně – Objednávkový formulář, který je najdete ke stažení zde, můžete přinést či vyplnit přímo na pokladně divadla.

3

E-mailem – Stáhněte objednávkový formulář a vyplněný jej můžete zaslat na e-mailovou adresu faltynkova@divadlokladno.cz.

4

Poštou – Vyplněný objednávkový formulář (ke stažení zde) můžete zaslat na adresu: Divadla Kladno s.r.o., Předplatné, Divadelní 1702, 272 01 Kladno.

Platbu můžete provést kartou online, hotově nebo kartou na pokladně a bankovním převodem s fakturou, kterou vám na vyžádání vystavíme. Celková částka za předplatné musí být uhrazena jednorázově.

 

Objednávka
předplatného

 


Objednávka předplatného na sezonu 2022 / 23

Mám zájem o zajištění autobusové dopravy z okolních obcí zdarma.
 
 


Souhlasím se zpracováním osobních údajů
 

Souhlasím se zasíláním newsletterů.
 
 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvatisicepatnact-čtrnáct:

Vstupenky

Vstupenky je možné zakoupit osobně v pokladně Městského divadla Kladno, v pokladně Divadla Lampion nebo je možné zakoupit e-vstupenku v sekci Program na tomto webu.

Vstupenky je možné uhradit hotově, bankovním převodem nebo platební kartou.
 

Pokladna

Městské divadlo Kladno
Divadelní 1702, Kladno
t: 724 502 114
e: pokladna@divadlokladno.cz
pondělí–pátek 10:00–18:00 a hodinu před začátkem představení
sobota–neděle hodinu před začátkem představení

Divadlo Lampion
nám. Starosty Pavla č. 4, Kladno
t: 312 242 732
e: pokladna@divadlokladno.cz
pondělí–pátek 8:30–14:30 a hodinu před začátkem představení
sobota–neděle hodinu před začátkem představení

Městské informační centrum
T. G. Masaryka 499, Kladno
t: 312 604 540
e: infocentrum@mestokladno.cz


Ceny vstupenek Městského divadla Kladno

Hlavní sál – vstupné na činohru
I. kategorie (lóže přízemí, lóže balkon) 350 Kč
II. kategorie ( 1. – 10. řada, balkon) 290 Kč

Hlavní sál – vstupné na činoherní premiéry
I. kategorie (lóže přízemí, lóže balkon) 420 Kč
II. kategorie ( 1. – 10. řada, balkon) 350 Kč

Hlavní sál – vstupné na muzikály
I. kategorie (lóže přízemí, lóže balkon) 420 Kč
II. kategorie ( 1. – 10. řada, balkon) 380 Kč

Hlavní sál – vstupné na muzikálové premiéry
I. kategorie (lóže přízemí, lóže balkon) 490 Kč
II. kategorie ( 1. – 10. řada, balkon) 440 Kč

Malý sál – základní vstupné
jednotné vstupné 200 Kč

Malý sál – vstupné na premiéry
jednotné vstupné 250 Kč

Ceník vstupenek se vztahuje pouze na akce, jejichž pořadatelem je společnost Divadla Kladno s.r.o. Prodej vstupenek se řídí platnými všeobecnými podmínkami a reklamačním řádem. Zakoupením vstupenky a vstupem do objektu diváci vyjadřují souhlas s návštěvním řádem a zavazují se k jeho dodržování. Zakoupené vstupenky nelze vyměnit ani vrátit. Vrácení nebo výměna vstupenek je možná pouze v případě změny nebo zrušení představení. Použití dalších cenových kategorií je vázáno na předchozí souhlas vedení divadla.

Kompletní ceník vstupenek platný od 10. května 2021 včetně cen pro školní představení ke stažení zde.

Slevy na akce

Studenti, senioři starší 60 let, držitelé průkazu ZTP 45 % sleva ze vstupného.

Každý měsíc navíc speciální slevy na vybraná představení. Pro aktuální informace o zlevněných vstupenkách sledujte naše profily na facebooku, instagramu a twitteru, tištěný program divadla nebo se na tomto webu přihlašte k odběru novinek e-mailem.


Rezervace vstupenek

Vstupenky lze rezervovat na pokladně Městského divadla Kladno (t: 724 502 114) a Divadla Lampion (t: 312 242 732) nebo na těchto stránkách, u jednotlivých představení, v sekci Program. Platnost rezervace je 7 dnů po jejím provedení (vychází-li vyzvednutí na den konání představení, propadá rezervace 30 minut před začátkem).

Dárkové poukazy

Potěšte své blízké originálním dárkem. Darujte jim kulturní zážitek. Připravili jsme pro vás Dárkový poukaz na libovolné představení odehrané v Městském divadle Kladno a Divadle Lampion

 

Cena: 500 Kč (včetně DPH 10%)

Platnost: do 31. prosince 2022

 

Pravidla použití

 • Za 500 Kč získáte „kredit“ na jakékoliv představení odehrané v MDK a Divadle Lampion.
 • Vstupenky si rezervujte jako obvykle, při placení je potřeba předložit tento Dárkový poukaz.
 • Dárkový poukaz je možné uplatnit na více nákupů.
 • Váš Dárkový poukaz můžete uplatnit v online prodeji vstupenek na našem webu z pohodlí vašeho domova nebo také při osobním nákupu v pokladně.
 • Uplatnit Dárkový poukaz lze na jakékoliv představení odehrané v MDK a to včetně premiér, hostujících představení, představení na malé scéně, ale i na veškerá představení v Divadle Lampion.
 • V případě zakoupení vstupenek ve vyšší hodnotě, než na kterou je Dárkový poukaz vystaven, je nutné zbývající hodnotu doplatit. V případě zakoupení vstupenek v nižší hodnotě, než na kterou byl Dárkový poukaz vystaven, peníze zpět nevracíme, zbylý kredit vám zůstává pro další použití.
 • Platnost Dárkového poukazu je do 31. prosince 2022.

 

Dárkové poukazy Městského divadla Kladno

 

 

Koupit poukaz přes GoOut:

 

Pro školy

Návštěva školního představení v Městském divadle Kladno je skvělou příležitostí k doplnění a oživení výuky studentů druhého stupně základních škol a studentů středních škol. Městské divadlo Kladno uvádí hned několik titulů, které jsou součástí učebních osnov Českého jazyka a literatury. Scénické zpracování těchto děl studentům pomáhá si učební látku osvojit a pochopit ji ve vší celistvosti, to vše navíc zábavnou formou.

Z našeho stávajícího repertoáru doporučujeme především tituly, které spadají do klasické světové a české literatury. Z české klasiky je to divadelní dramatizace románu Boženy Němcové Babička. Ze světové dramatiky nabízíme jednu z nejslavnějších francouzských komedií Georgese Feydeaua Brouk v hlavě a slavnou komedii Williama Shakespeara Sen noci svatojánské.

Studentům rovněž doporučujeme divadelní adaptaci detektivního románu Agathy Christie Vražda v Orient Expresu či komorní drama Služky Jeana Geneta, který patří k nejvýznamnějším francouzským dramatikům minulého století.

V sezoně 2021/22 také chystáme premiéru dramatizace románu L. N. Tolstého Anna Karenina, novou adaptaci Dumasových Třech mušketýrů a Návštěvu staré dámy Friedricha Dürrenmatta.

V případě zájmu nabízíme k dopoledním představením řadu doprovodných aktivit (pracovní listy, workshopy a dílny či diskuze). Konkrétní podoba a náplň vždy záleží na individuální domluvě a specifických požadavcích pedagogů.

Pro podrobnější informace o objednávkách představení Městského divadla Kladno kontaktujte obchodní referentku divadla Lucii Černou, tel.: 725 573 040, mail: cerna@divadlokladno.cz.

Facebook Youtube Instagram