Nahrávám...

Návštěva školního představení v Městském divadle Kladno může být ideální formou doplnění výuky studentů druhého stupně základních škol
a zejména pak studentů škol středních. V současné době uvádí MDK několik titulů, se kterými se studenti seznamují v rámci hodin českého jazyka
a literatury
. Shlédnutí scénického zpracování těchto děl je efektivním a účinným způsobem, jak si učební látku osvojit a komplexněji ji pochopit.

Z našeho stávajícího repertoáru doporučujeme především tituly, které spadají do tzv. klasické světové a české literatury. Je to zejména komedie Williama Shakespeara Mnoho povyku pro nic a jedna z nejslavnějších francouzských komedii Georgese Feydeaua Brouk v hlavě. Z české klasiky je to divadelní adaptace básnické povídky Františka Hrubína Romance pro křídlovku a dramatizace románu Jaroslava Havlíčka Petrolejové lampy.

Nabídka školních představení, ale zahrnuje také další díla nejen současných autorů vhodná pro mladé diváky: dramatizaci humoristické fantasy Terryho Pratchetta Soudné sestry, divadelní adaptaci bestselleru Stephena Kinga Nadaný žák, francouzský poetický příběh Erica-Emanuela Schmitta Oscar a růžová paní, detektivní komedii světoznámého dramatika Roberta Thomase Past či polskou tragikomedii Jacka Janczarského Umřít smíchy.

Studentům rovněž doporučujeme dva tituly uvedené ve světové a české premiéře. Tím prvním je hudební revue autorky Vlasty Žehrové EXPOp 67 vyprávějící o životě v Československu druhé poloviny 60. let. Příběh manekýnek a dalších pracovníků legendárního ÚBOKu a jejich slavného výjezdu na světovou výstavu v Montrealu doprovázejí ty největší hity let šedesátých. Druhou novinkou je současná izraelská hra ceněného autora Gura Korena Neúplní, v níž divadelní soubor složený z hendikepovaných lidí zkouší hru Williama Shakespeara Romeo a Julie.

Pro podrobnější informace o objednávkách představení Městského divadla Kladno kontaktujte obchodní referentku divadla Lucii Černou, tel.: 725 573 040, e-mail: cerna@divadlokladno.cz.