Nahrávám...

Návštěva školního představení v Městském divadle Kladno může být ideální formou doplnění výuky studentů druhého stupně základních škol a zejména pak studentů škol středních. V současné době uvádí MDK několik titulů, se kterými se studenti seznamují v rámci hodin českého jazyka a literatury. Shlédnutí scénického zpracování těchto děl je efektivním a účinným způsobem, jak si učební látku osvojit a komplexněji ji pochopit.

Z našeho stávajícího repertoáru doporučujeme především tituly, které spadají do tzv. klasické světové a české literatury. Z české klasiky je to divadelní adaptace básnické povídky Františka Hrubína Romance pro křídlovku, dramatizace románu Boženy Němcové Babička, dramatizace románu Jaroslava Havlíčka Petrolejové lampy nebo drama věhlasného scénáristy Jiřího Hubače Modrý pavilón. Od listopadu 2018 máme na programu také dvojici aktovek Václava Havla Audience & Protest. Ze světové dramatiky nabízíme jednu z nejslavnějších francouzských komedií Georgese Feydeaua Brouk v hlavě. Od sezony 2019/2020 pak také Molièrovu satirickou komedii Tartuffe, divadelní adaptaci královny detektivek Agathy Christie Vražda v Orient Expresu či komorní drama Jeana Geneta Služky.

Nabídka školních představení zahrnuje také další díla nejen současných autorů vhodná pro mladé diváky: například francouzský poetický příběh Erica-Emanuela Schmitta Oskar a růžová paní.  

Studentům rovněž doporučujeme také tituly uvedené ve světových a českých premiérách. Z loňské sezony je to současná izraelská hra ceněného autora Gura Korena Neúplní, v níž připravuje divadelní soubor složený z lidí „se zvláštními potřebami“ hru Williama Shakespeara Romeo a Julie. Aktuálně pro vás připravujeme inscenaci Dům Usherů II, kterou chceme vzdát hold Edgaru Allanu Poeovi a jeho dílu.

V případě zájmu nabízíme k dopoledním představením řadu doprovodných aktivit (pracovní listy, workshopy a dílny či diskuze). Konkrétní podoba a náplň vždy záleží na individuální domluvě a specifických požadavcích pedagogů.

Pro podrobnější informace o objednávkách představení Městského divadla Kladno kontaktujte obchodní referentku divadla Lucii Černou, tel.: 725 573 040, mail: cerna@divadlokladno.cz.