Nahrávám...

Radůza

Gerard Lauzier

Stačí jedny zabouchnuté dveře, žárlivý milenec a Yan má zase spoustu problémů.
Hlavní postavou francouzské situační komedie Nalevo od výtahu je Yan, výtvarník – tichý, klidný, plachý a spořádaný muž, kterého má konečně, po celých měsících tajného zbožňování, navštívit v bytě vdaná Florence. Decentní setkání se však v důsledku náhod a nedorozumění, vznikajících kvůli chorobně žárlivému sousedovi a jeho mladičké manželce, mění ve sled zdánlivě absurdních situací. 
Všechno začne, jako v mnoha dobrých komediích, zabouchnutými dveřmi.
Nervózní výtvarník Yan čeká návštěvu známé pařížské krasavice. Yanova sousedka vyprovází v negližé svého muže k výtahu, při návratu se jí ale nešťastnou náhodou zabouchnou dveře od bytu. Zazvoní na Yana, kterého napadne přelézt do jejího bytu přes společný balkon. Nervózní z očekávané návštěvy ženy svých snů se na balkoně košilí zahákne za zábradlí. V Yanově bytě je polonahá žena, on visí bezmocný nad propastí a vysněná dáma je za dveřmi. To je úvodní situace úspěšné komedie plné podobně neočekávaných dějových zvratů a vtipných, mistrně napsaných dialogů.

Inscenace se úspěšně hraje na mnoha světových jevištích a my jsme rádi, že ji v české premiéře a v režii Petra Svojtky můžeme představit i českým divákům.
Hra byla předlohou veleúspěšné francouzské situační komedie Nalevo od výtahu s Pierrem Richardem v roli plachého výtvarníka Yana (režie: Edouard Molinaro, 1988).
Jedná se o velkou hereckou příležitost v nezvyklé poloze pro Romana Vojtka a další populární herecké tváře.

překlad: Jiří Žák
režie: Petr Svojtka

postavy a obsazení:
Yan: Roman Vojtek
Marilda a policistka: Lenka Zbranková
Boris: Jiří Ployhar
Eva: Kristýna Kociánová
Florence Arnaud: Jana Tabrea
André Arnaud a policista: Vilém Udatný
Jean-Yves:  Zdeněk Rohlíček

Premiéra: 31. října 2018 v Divadle Palace

Vstupenky lze zakoupit online v sekci Program nebo osobně na pokladně MDK.

Nejbližší termíny:

Facebook Youtube Instagram